אין איל (היפהפייה הנרדמת)

היה היתה וכו', ונולדה לה ילדה יפהפייה ממש, וכולם שמחים ובאים לברך וכו' אבל המכשפה הרעה לא הוזמנה למסיבה, ועל־כן קללה את היפהפייה שכאשר תגיע לגיל 16, תמות. תדקר בנול, ותמות. אבל על מנת שלא להגזים, היתה במסיבה פיה אחת, טובה, שאמרה כי אין ביכולתה לבטל הקללה, אלא להקל מעט, והילדה לא תמות, אלא תרדם למאה שנים. אלא־אם־כן יבוא נסיך ויגאל אותה משנתה המקוללת, והם יחיו באושר ועושר עד היום הזה. ועל־אף נסיונותיהם של המלך והמלכה להחרים את כל הנולים אשר ביקום הנראה, נול אחד, ישן מאד ונידח, מצא דרכו לאצבעה של היפהפייה, והיא נדקרה ושקעה בשינה שאין תקומה ממנה (אלא אם יבוא נסיך וכו').

ואכן בא נסיך וכו'.

אם כן, מה כל זה?
היפהפייה היא נשמתך. נשמת כל אדם. והיא ברוכת כשרונות, ומוצפת אהבה, ועליך לשמור עליה מפני כל רע. אבל שמירה יתרה מפני הרע – גם היא מסוכנת, והיא עשויה להביא את הרע להתפרץ ולקלל, משום שהרע גם הוא כוח הפועל בתוכנו, ועלינו להכיר בו ולקבל אותו, ואט אט, במאמצים הרבה, להפוך אותו לכח חיובי. שכן ברע – הרבה מאד טוב שוכן. אבל הרע נעלב, ולכן, תחת שירתום עצמו על מנת להביא את הנשמה לידי גילוי עצמי ושמחת חיים, הוא גוזר עליה מוות. אבל כח החיים, זו הפיה הטובה, חושב שעונש המוות הוא מוגזם, אבל הוא יכול לחיות עם תרדמת. אז הנשמה רדומה, והיא מעבירה את חייה בשינה. היא נרדמת בגיל הבשלות, הפוריות, כאשר היכולות בשיאן, והיא נרדמת בדיוק ברגע שבו היא באה במגע עם הנול, המייצג את העשייה בעולם בזה, העשייה שלנו, שבה אנו טובים מאד, אם נדע זאת ואם לאו. היא נרדמת מפחד.
אז את ואתה, למרות שאתם יודעים לשיר, או לרקוד, או לפסל, או לכתוב, ולמרות שאתם יודעים להתנדב ולעזור לאחרים, או להניע אנשים לפעולה, או להיות משהו אחר, גדול יותר ממה שאתם, אתם מעבירים את חייכם בשינה, ואינכם מוציאים את נשמתכם מן הכוח אל הפועל. הנשמה רדומה, מקוללת, ולא זו בלבד, אלא ככל שחולף הזמן הופכת הנשמה למרירה, למקללת, לשונאת. את יומה, את חייה, את הכלום הזה, שלעולם איננו מלא.

ואם קרה לך נס, בא נסיך. הוא מייצג את החיבור החי, הזיווג, שבין נשמתך לבין העולם. תהיה אשר תהיה, נקודת החיבור הפרטית שלך היא האמצעי היחיד אשר יעיר את הנשמה, יבעיר אותה באש אהבתו, והיא תקיים את ההבטחה הטמונה בה, היא תצא אל האור, היא תפרח ותעלוז ותעלה ותגדל, ותאיר באִשָׁהּ אותךְ או אותךָ, ואת יקיריכם, ואת החיים בכללותם.

[לא קל להתחבר אל הנסיך המחזר. ואפילו אם מתחברים השניים, עדיין עליהם להלחם בדרקונים רבים. דרקון הוא פחד. הפחד מן הכשלון, הפחד מן ההצלחה, הפחד לעמוד מול קהל, להיחשף, לתת את אשר יש בכם לתת. מפחיד עד מאד.
אבל אלה הם סיפורים אחרים, ואילו אנו ביפהפייה הנרדמת עוסקים.]

 

 

 

 

 

 

ככל הסיפורים, גם זה הסיפור עליכם נכתב.

על נשמתכם הרדומה, החולמת על הנסיך שלה, שיבוא.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s